Starší výjezdy

Dne 6. 6. 2011 se prohnala bouřka obcí Tuchořice. Na místě zasahovala naše jednotka s technikou CAS 24 a DA 12 Avia.Hasiči postupně nasadili jedno plovoucí,tři kalové a jedno samonasávací čerpadlo Heron. Po průtrži bylo zasaženo několik domů v západní části vesnice, včetně školy a přilehlého víceúčelového hřiště. Hasiči postupně odčerpávali vodu ze sklepů, zahrad a dvorů, ve škole i z tělocvičny.


Dne 21. 7. 2013 ve 21:31 hodin vyjely jednotky HZS Žatec a SDH Tuchořice na dopravní nehodu mezi Tuchořice-Třeskonice.Jednalo se o nehodu dodávky Ford Transit ve které cestovalo více osob. Jednotky provedly vyproštění zaklíněné osoby z vozu, která byla následně předána do péče ZZS. Na místo události byl povolán vrtulník LZS Praha.


Požár sušárny chmele Želeč 2007 - Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Žatec, dále JSDH Libočany a JSDH Tuchořice. V neděli odpoledne vypukl v objektu sušárny chmele v Želči na Žatecku požár. Jednotky likvidovaly za pomoci několika C proudů v IDP požár pásové sušárny chmele.


Dopravní nehoda Deštnice.Dne  1.3.2012 v 08:30 vyjely dvě hasičské jednotky - HZS Žatec s CAS 24 Scania, RZA a SDH Tuchořice s CAS 24 Liaz - na silnici Holedeč směr Rakovník před odbočkou na Deštnici k vážné dopravní nehodě dvou osobních automobilů. V jednom byl zaklíněný a vážně zraněný řidič. Hasiči po příjezdu na místo provedli náročné vyproštění zraněného řidiče, který byl po vyproštění předán osádce ZZS Žatec a posléze po přistání vrtulníku LZS PLzeň transportován do Plzeňské nemocnice.Druhý řidič se zraněním transportován do Žatecké nemocnice. Dále na místě provedeno zajištění vozidel proti vzniku požáru a úklid vozovky.


Dne 15. července 2011 proběhlo v areálu firmy EPC Česká republika, s.r.o. v Tuchořicích společné cvičení Jednotky HZS Ústeckého kraje - požární stanice Žatec a Jednotky sboru dobrovolných hasičů obce Tuchořice. Simulován byl únik nebezpečné chemické látky. 


Dne 18.8.2011 ve 13:06 byl na linku tísňového volání oznámen požár textilní dílny v objektu, který těsně sousedí s mateřskou školou v Lubenci. K požáru vyjelo 9 hasičských jednotek. Dílna i mateřská škola byly evakuovány.Hořel vnitřek i střecha dílny v objektu 30×40m. Jednotky zasahovaly několika proudy ze tří stran ze střechy objektu a z automobilního žebříku. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Bylo zřízeno čerpací stanoviště a voda byla dopravovaná na místo kyvadlově.  


21.11.2013 20:30 Dvě hasičské jednotky vyjely krátce po 20. hodině na požár elektroinstalace do ústavu sociální péče v Tuchořicích. Místní jednotka SDH Tuchořice po příjezdu na místo provedla ve spolupráci se zaměstnanci ústavu evakuaci 21 klientů z postižené budovy na bezpečné místo, provedla odvětrání za použití přetlakové ventilace a vypnula elektřinu. Jednotka profesionálních hasičů ze stanice Žatec ihned po příjezdu na místo události za použití dýchací techniky a termokamery zjistila, že se jedná o požár záložního zdroje elektrické energie UPS, pravděpodobně po zkratu, který před příjezdem jednotek uhasl sám.


Velký požár vypukl v úterý 15. září 2009 v 10 hodin dopoledne v jednom ze skladů tuchořické firmy, zabývající se uskladněním a prací s trhavinami.Naštěstí se jednalo pouze o prověřovací cvičení hasičských jednotek a zkoušky připravenosti zaměstnanců v takto rizikovém prostředí.Této akce se zúčastnilo hned několik hasičských jednotek - profesionální jednotka ze Žatce a dobrovolné z Postoloprt, Tuchořic, Libočan a Hřivic.Hasiči měli za úkol z objektu, na který se skácel bleskem zasažený strom, zachránit a vynést zraněného zaměstnance, který tam za použití hasicího přístroje prováděl prvotní zásah a přitom se nadýchal kouře. První jednotka na místě provedla záchranu nadýchaného muže, kterému poskytla předlékařskou pomoc, a poté počala provádět samotný zásah na hořící sklad výbušnin.


02.08.2012 Včera krátce po osmnácté hodině vyjely jednotky profesionálních hasičů z Žatce a Loun společně s dobrovolnými hasiči Postoloprty a dále obcí Tuchořice a Cítoliby do ul. Dvořákova v Postoloprtech k požáru budovy bývalé truhlárny. Po příjezdu prvních jednotek na místo události byla již požárem v plném rozsahu zasažena větší část objektu o rozloze 20 × 50 metrů. Uvnitř se nacházelo hned několik tlakových nádob: dva kusy 33kg lahví s propanbutanem, jedna láhev s C02.Na ochlazování tlakových lahví byly nasazeny dva C proudy, další čtyři C proudy hasiči nasadili na lokalizaci a následnou likvidaci požáru. Na místo byla dále povolána jednotka HZS Chomutov s termokamerou pro kontrolu lahví a následnou kontrolu požářiště.V nedalekém potoce bylo zřízeno čerpací stanoviště pro doplňování vody na místo požáru; posléze velitel zásahu vznesl ještě požadavek na SČVAK o spuštění plnících míst v průmyslové zóně Triangl pro další dodávku vody.  


Hasiči museli ve čtvrtek 21. srpna 2008 odpoledne zasahovat u mohutného požáru v Domoušicích na Lounsku. Vypukl podle prvních informací hasičů asi krátce po 15 hodině. Došlo k mohutnému požáru vícepatrové mazutové sušárny chmele v obci Domoušice.Na místo se okamžitě sjelo několik hasičských jednotek a jejich úkolem nebylo jen co nejrychleji požár dostat pod kontrolu.Zcela nejdůležitější bylo ochlazovat a uzavřít přívod mazutu do sušících pecí. Na místě podle prvotních informací zasahovali profesionální hasiči z hasičských stanic Louny, Žatec a dobrovolných sborů obcí Domoušice, Tuchořice, Cítoliby, Postoloprty, Líštany.Požár měl vzhledem k suchému chmelu, mazutu a za roky dobře vysušeným krovem a podlahami ze dřeva velkou intenzitu a rychle se šířil.


Požár trámu podlahy ve dvou místnostech jednoho z bytů v obytném domě v Líčkově na Žatecku zaměstnal v noci na neděli 21. prosince 2008 dvě hasičské jednotky.Profesionální hasiči ze Žatce a dobrovolní hasiči z Tuchořic vyjeli k nočnímu zásahu, původně k ohlášenému požáru sazí v komíně, až na místě hasiči zjistili, že šlo o požár trámů v podlaze. Kvůli tomu museli ve dvou místnostech rozebrat celou podlahu.Při požáru nebyl nikdo z obyvatel domu zraněn. Hasiči kvůli štiplavému kouři zasahovali v dýchacích přístrojích a celý objekt odvětrávali. V celém domě hasiči vypnuli elektřinu a vynesli propanbutanové láhve


Dnes 10.6.2012 bylo ve 13:36 nahlášeno na tísňovou linku HZS Ústeckého kraje, že došlo na letišti v Čeradicích na Lounsku k pádu letadla, které začalo ihned hořet. Jedná se o letoun L-29 Delfín.K požáru vyjely čtyři hasičské jednotky, celkem se šesti cisternovými automobily. Po příjezdu na místo bylo provedeným průzkumem zjištěno, že letadlo leží v poli a hoří. Hasiči pomocí dvou vysokotlakých proudů provedli lokalizaci požáru.V troskách bylo nalezeno tělo pilota. Druhá osoba byla s popáleninami na 70% těla letecky transportována do Vinohradské nemocnice. Prvotní informace hovořila o smrti celé posádky, což se nakonec nepotvrdilo.Příčina nehody je předmětem dalšího vyšetřování Letecké inspekce a Policie České Republiky.Druhá osoba na následky svých zranění zemřela ve večerních hodinách v nemocnici.


21.8.2015 v obci Lipno na Lounsku došlo k pádu malého letadla. Při příjezdu naší jednotky již bylo letadlo pohlceno plameny, jedna osoba těžce zraněná, druhá byla nalezena bez známek života. Malý letoun dopadl mezi domy. Při pádu zavadil o střechu jednoho z nich30.03.2011 ve 13:35 vyjely dvě hasičské jednotky SDH Tuchořice a HZS Žatec do obce Lipno na hlášený požár rodinného domu. Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že se jedná o požár půdního prostoru a mezistropí nad obytnou částí.Objekt byl odpojen od elektrické energie, na místo povolána ZZS k ošetření majitele, který se pokoušel požár před příjezdem hasičských jednotek sám zlikvidovat ze dvora nataženou zahradní hadicí a díky velice silnému zakouření se nadýchal zplodin hoření. Po ošetření byl ponechán na místě.Hasiči požár lokalizovali a následně likvidovali 2 C proudy v dýchací technice a během samotného zásahu museli rozebrat stropy a vyhledávat skrytá ohniska.Na místě HZS Žatec, SDH Tchořice, ZZS Žatec, PČR Postoloprty a energetici.


18.10.2010 Osm hasičských jednotek vyjelo k požáru budovy bývalého pivovaru ve Wolkerově ulici v Postoloprtech. Shořela střecha objektu a byly zasaženy malometrážní byty zřízené v objektu.Byli evakuováni tři lidé. Na požářišti bylo nalezeno tělo mrtvého člověka.


Povodně Křešice 2013


13.6.2007   Vážná dopravní nehoda tří nákladních vozidel  na stavbě mimoúrovňové křižovatky na silnici I/7 Praha - Chomutov u Bitozevsi na Žatecku. Hrůzostrašně vypadající havárie se naštěstí obešla bez ztrát na životech, vozidla zcela zničil oheň. Podle zasahujících policistů nedal zřejmě řidič nákladního auta Liaz přednost v jízdě autocisterně jedoucí od Loun na Chomutov. Cisterna pak natlačila nákladní auto do bagru, který pracoval na stavbě křižovatky. Po střetu začaly hořet desetitisíce litrů nafty, jež autocisterna převážela. Oheň auta zcela zničil, hasiči jej likvidovali zhruba dvě hodiny. Všichni tři řidiči stačili naštěstí včas opustit zdemolované kabiny. "Řidič liazky byl převezen do nemocnice v Žatci s pohmožděním ruky a pánve. Šofér cisterny utrpěl otevřené poranění obličeje a dolních končetin a sanitka jej odvezla do lounské nemocnice.